Koleżanki i koledzy
Przodownicy Turystyki Kolarskiej
Turyści Kolarze i Sympatycy turystyki kolarskiej

Dwory i Paace Pnocn 500x433 

    W imieniu Pomorskiej Komisji Turystyki Kolarskiej mam przyjemność zakomunikować, że zakończone zostały prace przy opracowaniu regulaminu naszej nowej kolarskiej regionalnej odznaki krajoznawczej PTTK , której nadaliśmy nazwę wiążącą się wprost z miejscami jakie należy odwiedzić aby zdobyć wszystkie trzy jej stopnie. Jak na pewno wszyscy się orientujecie na tzw. „NORDZIE”  znajduje się wiele zabytków architektury. Szczególnie licznie występują one w Gminie Choczewo. To zainspirowało nas do ustanowienia takiej odznaki, która stała by się motorem do organizacji wycieczek kolarskich w ten odległy  zakątek naszego województwa pomorskiego i kraju.

DWORY I PAŁACE PÓŁNOCNYCH KASZUB„ to odznaka, która powołaliśmy do jej zdobywania przez szerokie rzesze turystów,  mieszkańców oraz wczasowiczów licznie odwiedzających te tereny.  Pragniemy aby stała się przyczyną do jak najliczniejszych wycieczek po przepełnionych zabytkami kaszubskich trasach rowerowych.

W dniu 18 października 2018r na wniosek Komisji Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK Pomorska Komisja Turystyki Kolarskiej podjęła uchwałę 22/2018r o rozszerzeni możliwości zdobywania Kolarskiej Regionalnej Odznaki Krajoznawczej PTTK „DWORY I PAŁACE PÓŁNOCNYCH KASZYB” na zdobywanie jej również w ramach uprawiania turystyki pieszej nizinnej.

 

Z turystycznym pozdrowieniem
Janusz Wojewski
Przewodniczący Pomorskiej Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK

regulamin DiPPK